WISTA Poland prezentuje agencje celne

Wykład na temat pracy agencji celnych, praktyczne wskazówki dotyczące zawiłości przepisów celnych, a na koniec propozycja praktyk studenckich – tak bogate spotkanie odbyło się w dniu 23 listopada na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem a Stowarzyszeniem WISTA Poland.

Gościnią listopadowego spotkania była pani Joanna Porath założycielka i prezes agencji celnej AC Porath, ekspertka w branży logistyczno-magazynowej. Pani Prezes podzieliła się ze studentami i uczestnikami spotkania swoją wiedzą na temat problemów logistyczno-transportowych związanych z brexitem, pandemią Covid-19 oraz wojną na Ukrainie. Studenci otrzymali propozycję praktyk i szkoleń w firmie AC Porath.

Prezes AC Porath Joanna Porath jest członkinią Stowarzyszenia WISTA Poland, która od  2022 roku jest członkiem Rady Partnerów działającej przy Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Wista Poland jako członek globalnej organizacji Women’s International Shipping & Trading Association (WISTA International)  jest organizacją zrzeszającą kadrę menedżerska działająca w sektorze gospodarki morskiej. Działa od 1974 roku i obecnie zrzesza 3800 specjalistów ze wszystkich sektorów przemysłu morskiego zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych z 56 państwa świata, w tym 40 kobiet z Polski.

W ramach realizacji porozumienia o współpracy na Wydziale odbył się cykl wykładów, których celem była prezentacja zainteresowań badawczych pracowników naszego Wydziału przed członkiniami WISTY Poland oraz szkolenia lub wykłady prezentujące doświadczenie i praktyczną wiedzę pracowników sektora gospodarki morskiej.  Swoje wystąpienia mieli pracownicy Wydziału: dr Witold Kozirok, dr Agnieszka Czarnecka, mgr Adrianna Karaś.  Członkie WISTY reprezentowały jak dotąd Joanna Porath, Anna Wypych-Namiotko, Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i stanowiły przykład wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki a praktykami.

Autorka:
Dr Agnieszka Czarnecka