Znamy wyniki II edycji Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

W dniu 22 listopada 2023 roku na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. Do konkursu przystąpiło łącznie 287 uczniów z 28 szkół średnich z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego, natomiast w finale wzięło udział 62 uczniów z 24 szkół średnich.

Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt ż. w. Adam WEINTRIT oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech SZCZUREK.

Celem Konkursu było  rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazanie młodzieży możliwych kierunków rozwoju poprzez zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pracowników Zakładu Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - Pani dr inż. Anetty WAŚNIEWSKIEJ oraz dr Moniki SZYDY, pod opieką Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. Joanny KIZIELEWICZ, prof. UMG

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień Uczestnicy konkursu oraz ich Opiekunowie wysłuchali wykładu dra inż. Witolda KOZIROKA pt. „Jak jeść żeby nie zwariować”.  Ponadto Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WZNJ Prof. Joanna KIZIELEWICZ zorganizowała również spotkanie z nauczycielami szkół średnich w ramach, którego zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni adresowaną do szkół średnich oraz przedstawiła warunki nawiązania długofalowej współpracy.

Nagrodę główną w konkursie (Laptop ASUS X515E) ufundowaną przez Panią Dziekan Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dr hab. Inż. Aleksandrę WILCZYŃSKĄ, otrzymała Adriana TRUTY, uczennica z III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Wsparcie finansowe na rzecz organizacji konkursu zapewnił również Prezes Zarządu Adam LEWANDOWSKI z STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie.

Drugie miejsce w konkursie zajął Kamil STELMASZUK, uczeń Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni, który otrzymał Tablet Galaxy A8 ufundowany przez Pana Wojciecha SZYMULEWICZA Prezesa Zarządu Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Sp. z o.o.

Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale uczniowi Karolowi HAMERSKIEMU z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie i otrzymał On nagrodę w postaci Tabletu Lenovo Tab M10 ufundowaną przez Pana Wojciecha RYNKIEWICZA, Dyrektora i Członka Zarządu NETZ DATA Sp. z o.o.

Ponadto firma NETZ Data Sp. z o.o. przekazała nagrody dla uczestników, którzy zajęli IV miejsce (Telefon Motorola Moto G72) i V miejsce (Słuchawki Lenovo Go Wired ANC) w konkursie oraz nagrodę specjalną. Nagrody odebrali Paweł PUCHALSKI z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu (IV miejsce) i Michał ZBORAŁA (V miejsce)  z VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Wybickiego w Gdańsku, a nagrodę specjalną otrzymał Krystian OKAZ z Powiatowego Zespołu Szkół im. J. Wybickiego w Somoninie.

Szóste miejsce w Konkursie wywalczył Kacper RYCHERT, reprezentujący Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie, a nagroda została przekazana przez Panią Dziekan WZNJ. Ponadto Wszyscy uczestnicy etapu finałowego oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki.

Organizatorzy konkursu i Władze Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie dziękują fundatorom nagród oraz partnerom za wsparcie w organizacji konkursu. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie.

Więcej szczegółów https://wznj.umg.edu.pl/konkurs/

1 miejsce w Konkursie

2 miejsce w Konkursie

3 miejsce w Konkursie