Dni Funduszy Europejskich

10 i 11 maja 2024 roku, z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej w całej Polsce organizowane są Dni Otwarte Funduszy Europejskich, na których prezentowane są również rezultaty wspieranych przez Fundusze UE projektów. W latach 2018-2020, w ramach programu POWER, na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości realizowany był przez pracowników Katedry Jakości Produktów Przemysłowych i Chemii projekt Akademia Czystego Morza. Głównym zadaniem projektowym było uwrażliwianie na problematykę zanieczyszczenia wód powierzchniowych i kształtowanie poczucie odpowiedzialności za ich ochronę. Uczestniczyło w nim 234 uczniów pomorskich szkół podstawowych.

W dniu 10.05.2024 r. ponownie odbędą się warsztaty ekologiczne i prelekcje poruszające tematykę różnorodnych zagrożeń akwenu Morza Bałtyckiego, wypadków morskich oraz prawidłowej segregacji odpadów, będących tematem projektu. Serdecznie zapraszamy!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się w informatorze Dni Funduszy Europejskich :

Odkryj tajemnice morskich głębin z Akademią Czystego Morza! - Dwudziestolecie Polski w Unii Europejskiej (20lat.eu)

oraz pod linkiem Akademii Czystego Morza :

dr Alina Dereszewska
B.Kulaszewicz 22.04.2024