Konkurs wiedzy

Przyciski

 

 

Cel Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

 

Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie wiedzy o zarządzaniu i ekonomii. Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt ż. w. Adam WEINTRIT oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech SZCZUREK.

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań zarządzaniem i ekonomią wśród uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania i kreowanie postaw przedsiębiorczych, a także wzbudzenie w młodzieży chęci do dalszego rozwoju i kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych.  Uczniowie będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, poznać atmosferę uczelni akademickiej, a przede wszystkim zdobyć cenne nagrody.

Konkurs jest organizowany z inicjatywy pracowników Zakładu Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - Pani dr inż. Anetty WAŚNIEWSKIEJ oraz dr Moniki SZYDY, pod opieką Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. Joanny KIZIELEWICZ, prof. UMG

 

Znamy wyniki II edycji
Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

 

W dniu 22 listopada 2023 roku na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. Do konkursu przystąpiło łącznie 287 uczniów z 28 szkół średnich z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego, natomiast w finale wzięło udział 62 uczniów z 24 szkół średnich.

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień Uczestnicy konkursu oraz ich Opiekunowie wysłuchali wykładu dra inż. Witolda KOZIROKA pt. „Jak jeść żeby nie zwariować”.  Ponadto Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WZNJ Prof. Joanna KIZIELEWICZ zorganizowała również spotkanie z nauczycielami szkół średnich w ramach, którego zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni adresowaną do szkół średnich oraz przedstawiła warunki nawiązania długofalowej współpracy.

Nagrodę główną w konkursie (Laptop ASUS X515E) ufundowaną przez Panią Dziekan Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dr hab. Inż. Aleksandrę WILCZYŃSKĄ, otrzymała Adriana TRUTY, uczennica z III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Wsparcie finansowe na rzecz organizacji konkursu zapewnił również Prezes Zarządu Adam LEWANDOWSKI z STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie.

Drugie miejsce w konkursie zajął Kamil STELMASZUK, uczeń Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni, który otrzymał Tablet Galaxy A8 ufundowany przez Pana Wojciecha SZYMULEWICZA Prezesa Zarządu Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Sp. z o.o.

Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale uczniowi Karolowi HAMERSKIEMU z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie i otrzymał On nagrodę w postaci Tabletu Lenovo Tab M10 ufundowaną przez Pana Wojciecha RYNKIEWICZA, Dyrektora i Członka Zarządu NETZ DATA Sp. z o.o.  

Ponadto firma NETZ Data Sp. z o.o. przekazała nagrody dla uczestników, którzy zajęli IV miejsce (Telefon Motorola Moto G72) i V miejsce (Słuchawki Lenovo Go Wired ANC) w konkursie oraz nagrodę specjalną. Nagrody odebrali Paweł PUCHALSKI z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu (IV miejsce) i Michał ZBORAŁA (V miejsce)  z VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Wybickiego w Gdańsku, a nagrodę specjalną otrzymał Krystian OKAZ z Powiatowego Zespołu Szkół im. J. Wybickiego w Somoninie.

Szóste miejsce w Konkursie wywalczył Kacper RYCHERT, reprezentujący Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie, a nagroda została przekazana przez Panią Dziekan WZNJ. Ponadto Wszyscy uczestnicy etapu finałowego oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki.

Organizatorzy konkursu i Władze Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie dziękują fundatorom nagród oraz partnerom za wsparcie w organizacji konkursu. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie.

Serdecznie gratulujemy!

Komitet Organizacyjny  oraz Władze Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości

Wytworzył informację:

03.08.2023
Wprowadzenie:
M.Schmidt 03.08.2023
Ostatnia modyfikacja:
M.Schmidt 28.11.2023